Stlačením tlačidla potvrdzujem, že mám viac ako 18 rokov

PINOT BLANC 2022

NESKORÝ ZBER, suché

€ 7.00 s DPH

Kód: 0011
V balení 1 ks

ROČNÍK: 2022
Oblasť: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Dechtice
Alkohol: 12,5 % obj.
Redukujúce cukry: 1,0 g/l
Kyseliny: 6,0 g/l
Cukornatosť pri zbere: 21,0° NM

  • Popis produktu

    Rulandské biele/Pinot Blanc nepodlieha módnym trendom a má veľmi dobrý potenciál vyzrievať. Veľmi dobre reflektuje ročník a miesto, kde sa pestuje. Je komplexný, s ovocnou vôňou zrelej hrušky, mandle a chlebovej kôrky.  V dobrých a teplých ročníkoch sa môže podobať vínam z Burgundska. Ponúka taktiež zaujímavé prírodne sladké vína v kategórii slamových a ľadových vín.

    Hodí sa hlavne k alsaskej kuchyni ako napríklad Flammekuche, plnené zemiakové gule s kyslou kapustou, pomaly dusené jahňacie so zeleninou alebo morský čert s citrónovou omáčkou.  Je výborným aperitívom a spoločníkom ku grilovaným morským rybám.

Nami

Odporúčané vína

image description
loader
Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.