Stlačením tlačidla potvrdzujem, že mám viac ako 18 rokov

DORNFELDER 2022

NESKORÝ ZBER, suché

€ 7.00 s DPH

Produkt je nedostupný

ROČNÍK: 2022
Oblasť: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok
Alkohol: 13,0 % obj.
Redukujúce cukry: 1,5 g/l
Kyseliny: 6,0 g/l
Cukornatosť pri zbere: 18,0° NM

  • Popis produktu

    Dornfelder je pomerne mladá odroda, ktorá pochádza z Nemecka. V roku 1955 bola vyšľachtená p. Augustom Heroldom na Inštitúte pre vinohradníctvo a vinárstvo vo Weinsbergu. Pochádza z kríženia 2 novošľachtencov, a to Helfensteiner a Heroldrebe. Meno dostala po administratívnom správcovi Würtenberska, p. Dornfeldovi, ktorý sa zaslúžil o zriadenie prvej vinohradnícko – vinárskej školy v tejto krajine v polovici 19. storočia. Na Slovensku sa odroda udomácnila iba nedávno, na svahoch Malokarpatskej vinohradníckej oblasti a veľmi dobre sa jej darí.

    Víno je charakteristické vyššou farebnou intenzitou rubínových a granátových tónov s nádychom do fialova. Víno charakterizuje plnú chuť a výraznú ovocnú arómu, v ktorej prevažujú tóny zrelých lesných jahôd a bobuľového ovocia. V aróme pôsobia višne, kúsky čokolády a jahôd. Elegantná trieslovinka so sympatickou kyselinkou a dobrou perzistenciou podčiarkujú zaujímavosť tohto moku. Víno je vhodné na archiváciu. Ležaním v sudoch a následne vo fľašiach vyzrieva do podoby, ktorá je pre milovníkov červeného vína veľmi príťažlivá.

     

loader
Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.