Stlačením tlačidla potvrdzujem, že mám viac ako 18 rokov

DEVÍN 2022

NESKORÝ ZBER, suché

€ 7.00 s DPH

Kód: 0036
V balení 1 ks

ROČNÍK: 2022
Oblasť: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Šintava
Alkohol: 12,0 % obj.
Redukujúce cukry: 1,5 g/l
Kyseliny: 6,5 g/l
Cukornatosť pri zbere: 21,0° NM
Ocenenia: Strieborná medaila z Medzinárodnej výstavy vín AWC Vienna 2023

  • Popis produktu

    Devín je prvou uznanou slovenskou muštovou bielou odrodou. Bola vyšľachtená vo Výskumnom ústave vinohradníckom a vinárskom v Bratislave z odrôd Tramín červený a Veltlínske červeno-biele v roku 1958. Pri jeho zrode stála šľachtiteľka doc. Dorota Pospíšilová a spoluautorom je Ing. Ondrej Korpás.  
    Víno je slamovo zelenej farby, pri hrozienkových výberoch má zlatožlté až jantárové odtiene. Očarí prenikavou a muškátovo citrusovou vôňou s dotykom korenia. Vďaka plnej, ovocno-medovo korenistej chuti je porovnateľné s ktorýmkoľvek svetovým vínom i vo vyšších cenových reláciách. Vôňou pripomína kombináciu známeho Tramínu a Muškátu. Devín z hrozienkového výberu obsahuje vyšší zvyškový cukor.

    Devín je harmonický v kombinácii s kuracím mäsom a tradičnými slovenskými bielymi syrmi. V sladkej forme sa výborne hodí k domácej štrúdli.

loader
Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.