SK EN

Víno Rajníc

vinárstvo v centre Pezinka

Archív

Napísali o nás

CABERNET SAUVIGNON 2016, suché

CABERNET SAUVIGNON 2016, suché

JVO, Srekovský VR, obec Svodín

11.5% alkoholu

Farba má jemný lososový odtieň. Vôňa pôsobí sviežim a čistým dojmom. Otvára sa v tónoch ríbezle, melónu a ku koncu sa k nim pridáva aróma grapefruitu. Chuť pôsobí plným a šťavnatým dojmom a primeraný cukor veľmi pekne balancuje svieže kyseliny. Zaujme tiež lahodný smotanovo-jahodový tón.

88,16 bodov

redakčný test ružových vín časopisu VINOTÉKA, č. 3/2017

 

PINOT GRIS 2015, suché   (zlatá medaila Vinalies International Paris 2016)

Vôňa je intenzívna a dokonale čistá. Pôsobí skladkasto s podmanivým prejavom arómy kvitnúceho agátu, žltej ovocnosti hrušiek, banánov a snáď aj žltého mjelónu. Celkový prejav ovláda veľmi príjemná aróma čerstvého skladkého biskvitu v kombinácii s čerstvou chlebovou kôrkou. Všetky tieto arómy sa zlievajú do jedného krásneho harmonického tónu.

V chuti je víno dokonale hladké a harmonické. Rovnako ako vo vôni sa aromatika skladá zo skladkého ovocia, ako sú hrušky, melón a banán, ale objavuje sa aj figa, ktorá plynule prechádza do briošky so závanom chlebovej kôrky. V chuti dokonale harmonizuje kyselinka s celkovou skladkosťou, ktorá však nie je tvorená cukrom, ale sviežou a mäkšie pôsobiacou kyselinkou a plným, skladkasto pôsobiacim alkoholickým telom. Víno vyniká typickou odrodovou aromatikou, harmóniou, mäkkosťou a sviežosťou zároveň. Je postavené skôr na primárnej ovocnosti a aj keď mu nemožno uprieť ani istú textúru, predsa len ho radím skôr medzi vína, s ktorými sa môžeme a mali by sme, sa potešiť teraz a neodkladať ich do archívu.

93 bodov

hodnotenie podľa časopisu VINOTÉKA, uverejnené v č. 2/2016

 

Cabernet Sauvignon 2011, výber z hrozna suché

Južnoslovenská vinohradnícka oblasť, obec Strekov

alk. 13,5 % obj.

Po krátkom odvetraní sa vo vôňi objavujú tóny čierneho bobuľového ovocia, najmä divej čerešne, podporené tónom marcipánu a cédrového drievka. V plnej a štrukturovanej chuti zaujme elegantná textúra so silnejším toustingom. Potešia vyzreté taníny a príjemný prejav horkej čokolády v závere.

84,60 bodov

hodnotenie podľa časopisu VINOTÉKA, uverejnené v č. 1/2016

Najlepšie vína zo Slovenska a Čiech

Najlepšie vína zo Slovenska a Čiech

Skóre z posledného súboja Česko-Slovenskej vinárskej ligy 3:1 hovorí jednoznačne v prospech slovenských vinárov

"Najväčším slovenským prekvapením však bol nepochybne Pezinčan Peter Rajníc. Muž známy skôr užšiemu ako širokému kruhu vinárov ukázal, že veľké zamatové kabernety sa nerodia len v Bordeaux, ale aj na Slovensku. Z toho vína tryskala vášeň, oddanosť, milota, teplo i temperament."

C A B E R N E T  S A U V I G N O N  2006, výber z hrozna Peter Rajníc, Pezinok

"Hutná farba. Vyvážená chuť, harmónia kávy a kakaa. Cabernet Sauvignon francúzskeho typu. Jasne najlepšie víno z červených. Neuveriteľné,že sa narodilo pod Malými Karpatmi. Rok ležalo v bariku, dva vo fľaši."

 88,50 bodu

Cabernet Sauvignon 2006, výber z hrozna

Sýta, rubínovočervená farba. Stredne výrazná vôňa prezrádza školenie vína v barikovom sude. Ovocnú zložku vône reprezentuje čierna ríbezľa. Chuť je komplexná, elegantná, s vyzretými ovocnými arómami, prezretý cassis prechádza až do slivkového lekváru. Víno má nádhernú štruktúru plnú sladkých tanínov jemnej zamatovej textúry. Aromaticky sa prejavujú zmesou čokolády s náznakom jemného cédra. Dochuť je dlhá. Víno je pevné, s plným telom, ale alkohol je vďaka textúre a pevnosti vína takmer nepostrehnuteľný.

91 bodov

hodnotenie podľa časopisu VINOTÉKA, č. 1/2011

Cabernet Sauvignon rosé 2010, výber z hrozna

Moderná, červenoružová farba. Výrazná ovocná vôňa je zmesou jahôdok, malín a výraznej šťavnatej hrušky. O pár sekúnd neskôr nastúpi krásna florálna aróma listov čiernych ríbezlí s trochou egrešových. Chuť je živá, svieža, s trochu ľahším telom a pikantnou kyselinkou. Chuť je taktiež výrazne ovocná, z červeného ovocia nájdete maliny, jahôdky. Zopár gramov zvyškového cukru pekne zaguľacuje chuť. V chuti sa neskôr prejavujú suvignonové arómy, ako sú listy čiernej ríbezle a ľahký egreš s prechodom do citrusových, predovšetkým grepových aróm. V samotnom závere sa prejavuje predovšetkým grep a ľahká tanínová textúra vína.

88 bodov

hodnotenie podľa časopisu VINOTÉKA, č. 1/2011

Pinot noir 2009, výber z hrozna

Vzhľadom na odrodu sýta farba, ľahšieho, červenoružového až červeného odtieňa s prechodom do rubínovej až tehlovej farby. Príťažlivá, stredne výrazná vôňa s krásnym ovocím - čerešne, višne, červené ríbezle - pôsobí sviežo až šťavnato. V druhej vlne sa objavia guličky celého, čierneho korenia, kôstkovitosť a ušlachtilé odtiene dreva - náznak kávy a céder. Chuť je šťavnato-živá, spočiatku ovocná až kyselkavá, čo pripomína naunsy červeného ovocia. Neskôr sa objaví príjemná tanínová štruktúra a arómy dreva. V tomto prípade je to skôr céder a stopy lignínu.

87 bodov

hodnotenie podľa časopisu VINOTÉKA, č. 1/2011

Chardonnay 2009, výber z hrozba

Moderná farba slamovožltého odtieňa s ľahkým nádychom do zelenkavého. Vôňa nevtieravá, príjemne ovocná, nájdete ľahký banán s prechodom do vône jabĺk a s veľmi jemným nádychom orieškových aróm. Chuť je ľahko nasladlá, v prvom momente s výraznou prevahou ovocných aróm, opäť prevažuje banánovo jablková kombinácia s náznakom orieškových aróm, ale po podržaní v ústach sa vynorí aj aromatika tropického žltého ovocia.

85 bodov

hodnotenie podľa časopisu VINOTÉKA, č. 1/2011

Rizling vlašský 2009, výber z hrozna, polosuché

Zelenkavá farba s jemným nádychom slamy. Vôňa je výrazná, intenzívna aróma vyzretého hrozna, žlté ovocie od vinohradníckej broskyne cez sladkú broskyňu až po mango, zelený banán až po náznak orieška pripomínajúceho skôr Chardonnay. Vôňa je pekne hlboká, pôsobí plno, hladko až sladko. Chuť je výrazná až koncentrovaná, s výraznou arómou žltého ovocia - prezretý banán, kúsok manga s príjemnou orieškovitosťou. V závere sladká chuť v kombinácii s citrusovou kyselinkou a vyšším alkoholom vytvárajú nádhernú harmóniu.

92 bodov

hodnotenie podľa časopisu VINOTÉKA, č. 1/2011