SK EN

Víno Rajníc

vinárstvo v centre Pezinka

Späť

Wrote about us

Pridané: 19.04.2016 13:18:40 Počet zobrazení: 1091

19 Apríl 2016

Milí vínomilci, v časopise VINOTÉKA č.2/2016 je uverejnené aj hodnotenie nášho PINOT GRIS 2015, suché (zlatá medaila Vinalies International Paris 2016), ktoré získalo krásnych 93 bodov. Viac informácií na druhej strane.

Wrote about us

PINOT GRIS 2015, suché (zlatá medaila Vinalies International Paris 2016)

Vôňa je intenzívna a dokonale čistá. Pôsobí skladkasto s podmanivým prejavom arómy kvitnúceho agátu, žltej ovocnosti hrušiek, banánov a snáď aj žltého mjelónu. Celkový prejav ovláda veľmi príjemná aróma čerstvého skladkého biskvitu v kombinácii s čerstvou chlebovou kôrkou. Všetky tieto arómy sa zlievajú do jedného krásneho harmonického tónu.

V chuti je víno dokonale hladké a harmonické. Rovnako ako vo vôni sa aromatika skladá zo skladkého ovocia, ako sú hrušky, melón a banán, ale objavuje sa aj figa, ktorá plynule prechádza do briošky so závanom chlebovej kôrky. V chuti dokonale harmonizuje kyselinka s celkovou skladkosťou, ktorá však nie je tvorená cukrom, ale sviežou a mäkšie pôsobiacou kyselinkou a plným, skladkasto pôsobiacim alkoholickým telom. Víno vyniká typickou odrodovou aromatikou, harmóniou, mäkkosťou a sviežosťou zároveň. Je postavené skôr na primárnej ovocnosti a aj keď mu nemožno uprieť ani istú textúru, predsa len ho radím skôr medzi vína, s ktorými sa môžeme a mali by sme, sa potešiť teraz a neodkladať ich do archívu.

93 bodov

hodnotenie podľa časopisu VINOTÉKA, uverejnené v č. 2/2016