SK EN

Víno Rajníc

vinárstvo v centre Pezinka

Späť

Napísali o nás: v časopise VINOTÉKA, uverejnené v č. 2/2016

Pridané: 19.04.2016 13:18:40 Počet zobrazení: 1271

19 Apríl 2016

Milí vínomilci, v časopise VINOTÉKA č.2/2016 je uverejnené aj hodnotenie nášho PINOT GRIS 2015, suché (zlatá medaila Vinalies International Paris 2016), ktoré získalo krásnych 93 bodov. Viac informácií na druhej strane.

Napísali o nás:  v časopise VINOTÉKA, uverejnené v č. 2/2016

PINOT GRIS 2015, suché (zlatá medaila Vinalies International Paris 2016)

Vôňa je intenzívna a dokonale čistá. Pôsobí skladkasto s podmanivým prejavom arómy kvitnúceho agátu, žltej ovocnosti hrušiek, banánov a snáď aj žltého mjelónu. Celkový prejav ovláda veľmi príjemná aróma čerstvého skladkého biskvitu v kombinácii s čerstvou chlebovou kôrkou. Všetky tieto arómy sa zlievajú do jedného krásneho harmonického tónu.

V chuti je víno dokonale hladké a harmonické. Rovnako ako vo vôni sa aromatika skladá zo skladkého ovocia, ako sú hrušky, melón a banán, ale objavuje sa aj figa, ktorá plynule prechádza do briošky so závanom chlebovej kôrky. V chuti dokonale harmonizuje kyselinka s celkovou skladkosťou, ktorá však nie je tvorená cukrom, ale sviežou a mäkšie pôsobiacou kyselinkou a plným, skladkasto pôsobiacim alkoholickým telom. Víno vyniká typickou odrodovou aromatikou, harmóniou, mäkkosťou a sviežosťou zároveň. Je postavené skôr na primárnej ovocnosti a aj keď mu nemožno uprieť ani istú textúru, predsa len ho radím skôr medzi vína, s ktorými sa môžeme a mali by sme, sa potešiť teraz a neodkladať ich do archívu.

93 bodov

hodnotenie podľa časopisu VINOTÉKA, uverejnené v č. 2/2016