Stlačením tlačidla potvrdzujem, že mám viac ako 18 rokov

Umelecká analýza degustácie vína: Prieskum chutí, vôní a emócií – časť 12

Degustácia vína je umenie, ktoré sa zakladá na zmyslovom vnímaní a analyzovaní rôznych aspektov vína. Avšak, aby bola hodnota kvality vína čo najpresnejšia a objektívna, je potrebné dodržiavať určité postupy a metódy. Skúmanie viacerých podobných vín súčasne je jedným z kľúčových prístupov, ktorý umožňuje eliminovať vplyv subjektívnych faktorov a umožňuje lepšie posúdenie kvality vína. Existujú rôzne techniky degustácie, ako horizontálna a vertikálna degustácia, ako aj "slepá" degustácia, ktoré nám umožňujú hodnotiť víno čo najobjektívnejšie.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK

Umelecká analýza degustácie vína: Prieskum chutí, vôní a emócií – časť 1

Víno, ten pôvabný nápoj, ktorý sa vinie cez storočia a kultúry, ponúka omamný zážitok pre všetky zmysly. Degustácia vína je umením, ktorému sa venovali milovníci vína, odborníci a someliéri. Toto senzorické putovanie umožňuje objaviť vznešenosť vína skrz jeho chutné atribúty, vône a vizuálny zážitok. V tomto hlbokom prieskume si rozoberieme proces degustácie vína, jeho históriu, techniky a zásady, ktoré formujú tento fascinujúci svet.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK

LIMITOVANÁ EDÍCIA EMOTÍVNYCH ABSTRAKTOV

Exkluzívne balenie Petra Rajníca v limitovanom počte vzniklo pred 3 rokmi, počas covidu, keď mal naraz veľa času. Prepojil tu svoju tvorivosť s farbami, plátnom, doskami a pocitmi z krajiny, svetla a sveta.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK

Leto, Teplé Počasie a Osvieženie s Vínom Frizzante od Vinárstva Rajníc

Leto je obdobie, ktoré spája príjemné teploty, dovolenky, letné večery strávené s priateľmi a rodinou, ale aj túžbu po osviežení.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK
Degustácia nášho vína - slepá degustácia

V podcaste Na dúšok máme vínko v slepej degustácii

Naše vínko sa objavilo v slepej degustácii podcastu "Na dúšok s Petkom č.73"

PREČÍTAŤ ČLÁNOK
Fľaškovanie vína

Deň fľaškovania

Máme za sebou úspešný deň fľašovania. Ďakujeme za pomoc našim kamarátom a vy, priatelia sa môžete sa tešiť na naše vínka!

PREČÍTAŤ ČLÁNOK
loader
Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.